Anno 1800’ün PS5 ve Xbox Series Tarihi Belli Oldu

Anno 1800‘ün PS5 ve Xbox Series için yayınlanma tarihi sonunda resmiyet kazandı. Ubisoft ve Ubisoft Mainz tarafından gerçekleştirilen canlı yayın ile Mart ayı içerisinde, konsol kullanıcıları da Anno dünyasına giriş yapabilecekler. Ayrıntılar haberimizde.

Ubisoft ile Epic Games ortasında imzalanan mutabakata bağlı olarak, kent kurma simülasyonu oyunu 2019 yılının Nisan ayında Ubisoft ve Mayıs ayında da Epic Games mağazası üzerinden oyuncular ile buluşturulmuştu.

Anno 1800’ün PS5 ve Xbox Series İçin Ne Vakit Gelecek?

Geçtiğimiz aylarda Steam mağazasına da gelen Anno 1800, hatırlayacağınız üzere Ekim ayında PlayStation 5 ve Xbox Series için de duyurulmuştu. Ubisoft tarafından yapılan yeni duyuruyla, oyunun mevcut jenerasyon konsollar için tekrar tasarlanmış kullanıcı arayüzü ve denetimler, tekrar ölçeklendirilmiş metinler ve simgeler ile güzelleştirilmiş görsel tecrübe sunacak olan versiyonunun 16 Mart 2023 tarihinde geleceği resmiyet kazandı.

Halihazırda PlayStation ve Xbox mağazalarından 450 TL karşılığında ön-sipariş verebiliyorsunuz. Çıkışından evvel almanız durumunda, dijital sanat kitabı ve oyunun müziklerine ek olarak, Imperial Pack ve Consol Founder Pack içeriklerine erişim sağlayabileceksiniz. Standart sürümüne ek olarak çıkacak Deluxe sürümünde ise Pedestrian Zone (Yaya Bölgesi), Amusements Pack ve Vibrant Cities (Canlı Şehirler) içeriklerinin yanı sıra üç kozmetik paket de içerecek.

Anno 1800 Hakkında

Bizleri Sanayi İhtilali periyoduna götürecek olan Anno 1800 oyununda, yeni teknolojiler, bölgeler ve toplumlar keşfedecek, stratejimizi uygulayacak ve orijinal bir dünya inşa edeceğiz.

Sanayileşmenin, diplomasinin ve keşfin vakti olan on dokuzuncu yüzyılın teknoloji ile süratle gelişen görüntülerine ve makus niyetli siyasi arenasına gideceğimiz oyunda, Avrupa bölgesinden Güney Amerika bölgesine kadar uzanan bir imparatorluk inşa etmeye çalışıyoruz.

Zengin bir kent inşa etme simülasyonunun sunulduğu Anno 1800, öykü tabanlı bir senaryo, özelleştirilebilir açık dünya modu ve serinin hayranlarının aşina olduğu cinsten bir çok oyunculu mod ile de geliyor. Bunlara ek olarak, yapay zeka rakipler, mal takası, rastgele oluşturulmuş haritalar, birden fazla döneme yayılan oynanış, eşyalar ve çok daha fazlası sizi bekliyor.

Öte yandan, Anno1800 oyununda ün ve servet kazanabilmesi için uzmanlardan oluşan bir mürettebat oluşturarak dünyanın dört bir yanına gönderebiliyorsunuz. Ayrıyeten yeni iş gücü özelliği fabrikalarınızın idaresinin daha talepkar ve gerçekçi hale getiriyor iken, endüstrinin yeni çağının temelini oluşturan petrol için Güney Amerika kıtasına da yerleşebiliyorlar.

Başa dön tuşu