Yeni Tomb Raider Oyunu Yayıncısı Amazon Games Olacak

Lara Croft hanımın yeni macerası için elbette sabırsızlıkla beklemedeyiz. Şimdilik Temmuz ayı içerisinde yaşanan sızıntı haricinde değerli bir gelişmenin yaşanmadığı Tomb Raider ile ilgili orijinal bir gelişme yaşandı. Yapılan duyuruya nazaran, yeni Tomb Raider oyunu yayıncısı Amazon Games olacak.

Shadow of the Tomb Raider sonrasında çıkacak olan yeni oyun, Nisan ayı içerisinde resmiyet kazanmıştı. Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olup, gerçekçiliğin hudutlarının zorlanacağı ve yüksek kalitede sinematik aksiyon-macera tecrübesi sunacağı söylenmişti.

Yeni Tomb Raider Oyunu, Amazon Games Tarafından Yayınlanacak

Bugün Amazon Games ve Crystal Dynamics tarafından yapılan açıklama ile sıradaki Tomb Raider için yayıncılık konusunda mutabakata vardıklarını duyurdular.

Henüz ismi koyulmamış ve multi-platform olacak oyun, tek oyunculu ve kıssa anlatımlı yapısı ile karşımıza çıkacakmış. Seriyi kıymetli bir marka haline getiren bütün elementleri içeren, araştırmayı ve yaratıcı keşfi ödüllendiren, çözmemizin gerekeceği bulmacalar ve çeşitli düşmanlar ile çatışacağımız bir oyunda yeniden Lara Croft rolünde olacağımız söylenmiş.

Crystal Dynamics stüdyosu, kıssa anlatımını bir üst düzeye taşımak ve gelmiş geçmiş en büyük Tomb Raider ile karşımıza çıkabilmek için Unreal Engine 5 motorunun gücünden tam manasıyla istifade edebilmek için sıkı bir çalışma içerisindeymiş. Geliştirilme kademesinin erken bir safhasında olunan yeni oyun ile ilgili yeni ayrıntıların da sonraki bir vakit zarfında verileceği söyleniyor.

Duyuru sonrasında açıklamada bulunan Amazon Games lider yardımcısı Christoph Hartmann, şirket olarak oyunculara platformlar ve çeşitler genelinde en uygun geliştiricilerden en yüksek kalitede oyun sunma gayesinde olduklarını ve Crystal Dynamics ile çalışma fırsatı yakaladıkları için de son derece mutlu olduklarını söylemiş. Gruplarının de bu işbirliğinden ötürü bir oldukça heyecanlı olduklarını da kelamlarına eklemiş, Hartmann.

Crystal Dynamics lideri Scot Amos ise Embracer Group satın alımı sonrası kusursuz bir fırsat yakaladıklarını lisana getirmiş. Aradıklarının dönüştürülebilirlik olduğunu ve Amazon Games sayesinde de kendi yaratıcı vizyonlarını, tutkularını ve Lara Croft kozmosu için kıymetlerini paylaşan bir grup bulduklarını da söyleyen Amos, birlikte yeni bir yol çizmek oldukça istekli olduklarını da söylemeden geçmemiş.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu