Yeni The Witcher Destanı, Tek Oyundan Oluşmayacak

CD Projekt RED tarafından verilen bilgi ile yeni The Witcher destanı için tek bir oyunun düşünülmediği resmiyet kazandı. Ayrıyeten yeni oyunun mevcut durumu hakkında da bilgi verildi. Ayrıntılar haberimizde.

Yıllardır takviye sunulan The Witcher 3: Wild Hunt sonrasında, Mart ayı içerisinde yeni The Witcher oyunu duyurulmuştu. The Witcher 2: Assassins of King ve sonrasında geliştirilen oyunlarda kullanılan REDengine motorunun geride bırakılacağını ve Epic Games ile imzalanan iştirak sonucu, artık Unreal Engine 5 ile yola devam edileceğini de öğrenmiştik. Bu sayede, Polonya menşeli geliştirici mevcut kuşak motorun açık dünya oyunlar ile uyumlu hale gelmesine de yardımcı olacak. Ne var ki bunun ne kadar olumlu olacağını görmek için beklemekte yarar var.

Bir müddettir, yeni destanın başlayacağı yeni The Witcher oyunu hakkında rastgele bir gelişmeye şahit olmamıştık. Yakın bir vakit evvel CD Projekt RED stüdyosunun yayınladığı kazanımlar raporunda, Üst Yönetici Adam Kicinski tarafından değerli bir bilgi gün yüzüne çıkartıldı.

Yeni The Witcher Destanı Kaç Oyundan Oluşacak?

Kendisine Witcher 4 oyunun erken pazarlanmasında kullanılan ‘saga’ (destan) sözcüğü hakkında sorulan bir soruya karşılık veren Kicinski, birebir üç oyundan oluşan birinci destanda olduğu üzere ikinci destanın da birinci oyununun ön hazırlık basamağında olduklarını söyledi. Buna ek olarak, stüdyonun birden fazla oyun için planlama yaptığını da kelamlarına ekledi.

Sıradaki oyunun ön hazırlık basamağında olması, resmi duyuru için bile hayli bekleyeceğimizin göstergesi diyebiliriz. Şimdi net bir bilgi bulunmadığı için, işlenecek öykü bilinmiyor iken, tanıdık yüzleri görebilecek miyiz yoksa yesyeni bir karakter takımı mu olacak üzere sorular da yanıtlarını bulabilmiş değil. Lakin tanıtım görselinde yeni madalyonun olmasına bakılırsa, Vaşak Okulu ile ilgili bir şeylerin olacağını söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu