Yeni PlayStation 5 Modeli ile Seneye Tanışabiliriz!

Ortaya atılan argümanlara nazaran, yeni PlayStation 5 modeli ile seneye tanışacağız. Şimdilik bu tezlerin hiçbirisi onaylanmış olmasa da, ortaya atanların muteber kaynaklar olması dikkat çekiyor. Ayrıntılar haberimizde.

Mevcut jenerasyon PlayStation konsolu, 2020 yılının Kasım ayı içerisinde satışa sunulmuştu. Geçtiğimiz ve bu yıl olmak üzere farklı modelleri satışa sunmuştu. Bu modellerden CFI-1202A ve CFI-1202B ile kıymetli bir tasarım değişikliğine gidilmiş.

Bunun dışında, elbette çıkarılabilir disk şoförlü bir model üzerinde çalışıldığını da duymuştu. Ne var ki bu, şimdilik yalnızca bir argümandan ibaret olsa da değişik bir yaklaşım olacağına kuşku yok.

Yeni PlayStation 5 Modeli, Seneye Duyurulabilir

Öte yandan, Japon teknoloji devinin uzun bir mühlet evvel yenilenmiş PlayStation 5 modeli üzerinde çalıştığına dair tezler da ortaya atılmıştı. Birtakım kaynaklar bunun Pro, kimi kaynaklar ise Slim olduğuna dikkat çekiyordu. Ne var ki bugün ortaya çıkan yeni tezler, özgün PlayStation konsolundan bu yana her yeni kuşakta karşımıza çıkan ‘Slim’ modelinin tarihe karışabileceğine işaret etti. Yani PlayStation 4 jenerasyonunda olduğu üzere yeniden Pro ve Slim dahil üç farklı model çıkartmak yerine, iki modeli birleştirme yoluna gidebileceği ve hem daha güçlü hem de daha ince bir model ile oyuncuların karşısına çıkabileceği varsayım ediliyor.

Ne var ki, Japon teknoloji devi bünyesinde çalışan ve ismini vermek istemeyen bir kaynak ise şu anda tek bir model üzerinde çalışıldığını söyledi. Bu modelin, daha evvelden ortaya atılan çıkarılabilir disk şoförlü model ile tıpkı olup olmayacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Daha evvelce Grand Theft Auto 4 ve Red Dead Redemption oyunlarının Remastered versiyonlarının iptal edilmesiyle ilgili gelişmeyi bizlere aktarmış olan Tez2, Pro modelin geliştirici kitinin büyük oyun stüdyolarına gönderildiğini tez etti. Kendisi ayrıyeten yeni Grand Theft Auto oyununun da yeni model ile tanıtılacağını söylüyor.

Başa dön tuşu