Yeni Dead by Daylight ve Resident Evil İşbirliği Tarihi Belli Oldu

Geçmişte Dead by Daylight için birçok kıymetli işbirliğine imza atan Behaviour Interactive, gerek oyun gerekse de dizi ve sinema bölümüne damgasını vurmuş olan karakterleri oyuncuları ile buluşturmuştu. Project W de yeni Dead by Daylight ve Resident Evil işbirliği kısmı olacak. Kısa bir müddet evvel yapılan duyuru ile resmi çıkış tarihinin  olduğu da ortaya çıktı. 

Bildiğiniz üzere birinci Dead by Daylight ve Resident Evil işbirliği, geçtiğimiz yılın Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilmiş ve 2019 yılında çıkan Resident Evil 2’deki Leon Scott Kennedy, 2020 yılında çıkan Resident Evil 3’teki Jill Valentine ile Nemesis ve yeni harita olarak da Raccoon Kenti Karakolu, asimetrik çok oyunculu hayatta kalma oyununa gelmişlerdi. Daha sonradan Jill ve Leon karakterleri için alternatif olarak Chris ve Claire Redfield kardeşler de oyuncuların beğenisine sunulmuştu. 

Yeni Dead by Daylight ve Resident Evil İşbirliği Tarihi Netleşti 

Bu ayın başlarında gerçekleştirilen sunum sırasında, bu işbirliğinin ikinci kısmı Project W ismiyle duyurulmuştu. Verilen ayrıntılara nazaran, 30 Ağustos 2022 Salı günü başlayacak olup Ada Wong ve Rebecca Chambers ikilisi hayatta kalan ve Albert Wesker de katil takımına katılacak. Ne var ki bu kere, yeni bir haritanın kelam konusu olmayacağı ve Raccoon Kenti Karakolu’nun revizyondan geçirileceği söylenmişti. Bunun sonucunda, harita doğu ve batı kanadı olarak ikiye ayrılmış olacak. 

Dead by Daylight Hakkında 

Behaviour Interactive tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış olan Dead by Daylight, asimetrik çok oyunculu bir hayatta kalma oyunu. Bir tarafta dört kişilik hayatta kalan kümesi ve karşılarında da bir seri katil var. Hayatta kalanların gayesi seri katile yakalanmadan kaçmakken seri katilin maksadı ise klasik olarak hayatta kalanları yakalayıp hakkın rahmetine kavuşturmak olacak. Oyun her ne kadar yapısı prestijiyle kooperatif dayanağı sunuyor olsa da başınıza nazaran hareket edebilmek üzere bir seçeneğiniz var. 

Başa dön tuşu