World of Warcraft: Dragonflight ile İlgili 5 Önemli Şey

Dünyaca ünlü MMORPG oyunu World of Warcraft için yeni genişletme paketi bu ay içerisinde yayınlanacak. 28 Kasım 2022 tarihinde Azeroth diyarına bir sefer daha dönecek ve özelleştirebileceğiniz ejderha ırkı Evoker ile tanışacağız. Ejderha ırkına ek olarak, çok daha fazlasının sunulacağı World of Warcraft: Dragonflight için geri sayım devam ediyor. Blizzard Entertainment ise, büyük gün öncesinde, genişletmek paketi ile ilgili bilinmesi gereken özellikleri ön plana çıkarttı. Yapılan açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

Önemli 5 World of Warcraft: Dragonflight Özelliği

28 Kasım’da Blizzard Entertainment, World of Warcraft: Dragonflight’ı piyasaya sürecek. Heyecan ve merak büyüyor. Yeni macera, beş bölgeli yeni bir kıta olan Dragon Isles’ta geçiyor. Adalar, World of Warcraft lügatında yıllardır varlar, lakin bu, oyuncuların pozisyonu birinci defa keşfetmeleri olacak.

Blizzard ayrıyeten, oynanabilir yeni bir ırk ve sınıfın tanıtımıyla birlikte kimi temel özelliklerin yenilendiğini de duyurdu. Ejderha Adaları uyanırken ve oyuncular yeni bir macera çağına girmeye hazırlanırken, Blizzard oyunun yeni genişleme paketinde neler olduğunu keşfetmeye yarayacak bir rehber yayınladı.

İşte World of Warcraft: Dragonflight hakkında bilmeniz gereken beş şey:

Dragonflight’in oynanışı neyi merkez alacak?

Ejderha Adaları bir vakitler ejderha krallığının kalbiydi, ta ki Lejyon’un Azeroth’a taarruzlarının sonucu olan ve adaların büyüsünün birçoklarını gören Büyük Ayrışma’nın akabinde ejderhalar eski vatanlarını geride bırakmak zorunda kalana kadar.

Şimdi Adalar tekrar uyanıyor, bir kere daha elemental büyüyle kabarıyor ve ejderhalar miraslarını geri almaya ve Azeroth’un koruyucuları olarak hak ettikleri yerlerine dönmeye hazırlar. Bununla birlikte, adalar elbet son 10.000 yılda, yeni zorluklar ve ejderhaların cetlerinin meskenlerini nitekim geri alabilmeleri için yüzleşmeleri ve üstesinden gelmeleri gereken eski düşmanların yine ortaya çıkmasıyla değişti. Oyuncular Ejderha Adaları’nda maceraya atılırken ejderhalara yardım edecek, eski topraklarını keşfedecek ve uzun vakittir unutulmuş sırları ortaya çıkaracak ve ayrıyeten Dragonflight’a geri dönen Tuskarr üzere başka ölümlü ırklarla karşılaşacaklar.

Dragonflight nerede gerçekleşiyor?

Genişleme, keşfedilmemiş bir kıta olan Dragon Isles’ta gerçekleşiyor. 10.000 yıldan uzun müddettir saklanan bu yer, ismini çok az kişinin duyduğu ve daha da azının gittiği bir yer, yani eski ve yeni oyuncular için keşfedilecek çok şey var.

Dragon Adaları, oyundaki yeni bir hava hareketi biçimi olan Dragonriding için özel olarak tasarlanmış, World of Warcraft genişlemesi için şimdiye kadar yapılmış en büyük kıtadır. Oyuncular yeni bölgelerde göklere çıkacak ve dört ana seviyelendirme bölgesinin her birinde özelleştirilebilir bir ejder bineği kazanacaklar.

Adalar beş bölgeden oluşuyor – dördü tesviye bölgesidir, Yasak Erişim ise Dracthyr Evoker sınıfı için başlangıç bölgesidir. Oyuncular, birinci oyunlarında bölgeler ortasında sırf sırasıyla ilerleyebilirler:

  • The Forbidden Reach (yalnızca Dractyr Evoker sınıfı)
  • Uyanan Kıyılar
  • Ohn’ahran Ovaları
  • Azure Yayılımı
  • Taldraszular

Genişlemede hangi yeni karakterler yer alacak?

Genişleme, World of Warcraft’ın birinci oynanabilir ırk ve sınıf kombinasyonu olan Dracthyr isimli yeni bir ejderha ırkını ekleyecek. Oyuncular, bir karakter oluştururken özelleştirilebilen düşmanlarla savaşmak ve mahzurların üstesinden gelmek için insansı bir görünüm formu ile draconic bir form ortasında geçiş yapabilir.

Dracthyr’e kendi eşsiz oynanabilir sınıfı verilecek: Evoker. Oyuncular bağlılıklarını Horde yahut Alliance olarak seçmek zorunda kalacaklar. Evoker’lar iki temel uzmanlığa sahiptir: yıkım ve müdafaa, yani ateşli nefes akınları ile göklerden savaşabilecekleri ve müttefiklerini desteklemek için şifa için büyülü yetenekler kullanabilecekleri manasına geliyor.

Oyuncular, yepisyeni bir başlangıç tecrübesinde Dracthyr’in öyküsüyle tanışacak ve Dragon Isles’ı keşfetmeden evvel yeni yetenekleri uygulayabilecekler. Dracathyr, 58. düzeyden oyuncular tarafından kullanılabilir.

Yeni özelliklerden kimileri nelerdir?

Dragonflight, oyuncuların yeni büyü ve yetenek kombinasyonları oluşturmasına imkan tanıyan daha karmaşık bir yetenek sistemi sunacak. Ana “sınıf ağacı” sınıfınız için yararlı maharetlere sahip olacak, “uzmanlık” ağaçları ise saldırgan yahut düzgünleştirici güçleri artıracak ve mevcut rol performansına odaklanacak ve bulunduğunuz uzmanlığa ahenk sağlayacak.

Yeni yetenek ağacı sistemi kapsamında oyuncular, daha evvel mümkün olmayan büyü ve yetenek kombinasyonları oluşturabilecekler.

Kullanıcı arayüzü ayrıyeten 18 yıl içinde birinci büyük yenilemesini alacak ve tasarımı geliştirerek daha cazip, erişilebilir ve ayarlanabilir hale getirecek. Oyuncular, daha büyük bir küçük harita ve kolaylık için sıhhat çubuğu ile dağınık bir görünüm görmeyi bekleyebilirler. HUD da geliştirildi ve oyuncular artık ekranda kaydedilebilen, düzenlenebilen, kopyalanabilen ve isimlendirilebilen seçili öğeleri hareket ettirebilecek.

Peki yeni Dragonflight meslekleri nelerdir?

Dragonflight’ta meslekler, üç ana ögeyle birlikte büyük bir revizyondan geçecek:

  • Hazırlama buyrukları – oyuncuların, kendileri için yanlışsız meslek yahut uzmanlığa sahip olmasalar bile, öbür oyunculardan kendileri için bir şeyler yapmalarını istemelerine imkan tanır
  • Uzmanlık üretimi – seçilen bir alanın makul bir alanına odaklanarak daha yüksek kalitede eserler üretin
  • Kalite – hazırlanmış öğelerin kalitesi de güncellendi, yani öğe ne kadar güzel olursa, o kadar kullanışlı olur
Başa dön tuşu