The Long Dark Genişleme Paketi Tarihi Belli Oldu

Büyük bir heyecanla beklenen The Long Dark genişleme paketi Tales from the Far Territory ile önümüzdeki ay buluşacağız. Tarih duyurusuna ek olarak, oyunculara sunulacak olan yeniliklerin ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz.

Yaşanan bir uçak kazasından sağ kurtulmayı başaran bir karakterin rolüne geçtiğimiz The Long Dark, bizi Pasifik Okyanusu dolaylarına götürüyor. Amacımız ise bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da bir kurtuluş yolu bulmak olacak.

Senaryo boyunca sıhhat, açlık ve susuzluk durumumuzun yanı sıra güneş çarpmasına dikkat etmemiz, yırtıcı tabiatta yiyecek bulmak için avlanmak ve işimize yarayacak eşyalar üretebilmek için de kaynak toplamamız da gerekiyor.

Dünya genelinde hayli beğenilmiş olan The Long Dark için Ekim ayı içerisinde yapılan duyuru ile birinci Expansion Pass içeriği Tales from the Far Territory ortaya çıkmıştı.

Bugün yapılan duyuru ile birinci kısmın 5 Aralık 2022 tarihinde PC (Epic Games Store ve Steam) için satışa sunulacağı netlik kazandı. PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series kullanıcıları ise 2023 yılını beklemek durumunda olacaklar.

The Long Dark Genişleme Paketi Yenilikleri Neler Olacak?

Hayatta kalma modu üzerine kurulmuş ve altı kısma ayrılmış olan bu paket, on iki ay içerisinde tamamlanacak bir öykü ile karşımıza çıkacak ve yeni oynanış özellikleri ve eşyalar, haritaya da terk edilmiş havaalanı, endüstriyel maden ve dağ geçidi üzere yeni bölgeler ve üç yeni kıssa ekleyecek.

Oynanış özellikleri olarak ise uykusuzluk hastalığı, geliştirilmiş yemek pişirme mekaniği, daha fazla eşyayı taşımıza yardım edecek küçük kızak, inançlı konut özelleştirmesi, ticaret, kamera ve karanlık oda, eşya varyantları ve kar tavuğu ve dağ aslanı olmak üzere iki yeni hayvan tipi ile karşılaşacağız. Ayrıyeten yalnızca bu bölgede görülen tuhaf fenomenlere bağlı olarak elektronik aletlerimizin bozulması üzere durumlarla da karşılaşacağız.

Başa dön tuşu