The Last of Us Part 1’den 7 Dakikalık Oynanış Videosu

The Last of Us Part 1 için önümüzde fazla bir vakit kalmadı. 2 Eylül 2022 Cuma günü satışa sunulacak. Heyecanlı bekleyiş sürer iken, Naughty Dog da yedi dakikalık bir oynanış görüntüsü ile ateşe bir odun daha attı.

Görsel manada özgünü ile ortasında besbelli bir farklılığın olacağı bu yenilenmiş sürüm, öncelikli olarak PlayStation 5 kullanıcıları ile buluşacak. Resmi duyurusundan bu yana sayısız oynanış görüntüsü ve sinematik sahnenin sızdırıldığı oyunu aslında PC kullanıcıları da birinci sefer oynama fırsatı bulacaklar.

Hemen aşağıdan izleyebileceğiniz oynanış görüntüsü, Bill’in Kasabası isimli kısmın Lincoln Lisesi kısmı gösteriyor. Hatırlatma olması açısından bu kısmı, Pittsburg kentine gidebilmek için kullanacağımız bir aracı bulacağımız yere geçiş kullanıyoruz.

Genel olarak hem bahçede hem de iç kısımda Koşucu’ların cirit attığı görüntü içeriğinde, çatışma animasyonları biraz dikkat çekmiyor değil. Naughty Dog tarafından daha evvelce yapılan açıklamalar, yapay zekanın da iyileştirileceği söylenmişti. Bu bağlamda oynanış görüntüsü, güzelleştirme sonrası nasıl bir tesirin olduğu konusunda da bir nevi fikir veriyor. Pekala siz genel olarak görüntüyü nasıl buldunuz?

Türkçe altyazı, arayüz ve seslendirme ile de karşımıza çıkacak olan The Last of Us Part 1, gerçek 4K çözünürlükte 30 FPS ve dinamik 4K çözünürlükte 60 FPS olmak üzere iki farklı grafik moduna, dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyiciler ile DualSense ve üç boyutlu ses dayanağına sahip olacak.

Bunların dışında, Kalıcı Mevt ve oyunu en kısa müddette bitirmeye odaklı oyuncular için başka bir mod ve Joel ile Ellie için orijinal kıyafetler, altmıştan fazla erişilebilirlik seçeneği, yeni Ses Tanımlama modu ve sızdırılan görüntülerde da gördüğümüz üzere yeni silah geliştirme tezgahı animasyonları, tekrar üretimde karşımıza çıkacak olan yeniliklerin ortasında yer alacak.

Başa dön tuşu