The Last of Us Part 1, Dunder Mifflin Göndermesiyle Gündemde

Duyurusu ile “Remake mi, Remastered mı?” tartışmalarına bahis olan yeni oyun, PlayStation 5 için 2 Eylül 2022 tarihinde çıkmıştı. Çok geçmeden PC (Epic Games Store ve Steam) için de satışa sunulması beklenen oyun içinde yakın bir vakit evvel, sıradaki Naughty Dog oyununa ait olduğu düşünülen kimi görseller keşfedilmişti. Artık de The Last of Us Part 1, Dunder Mifflin göndermesi ile gündeme geldi.

Bildiğiniz üzere Naughty Dog oyunlarında da gerek stüdyosunun kendisine ilişkin, gerekse de başta PlayStation Studios çatısı altındakiler olmak üzere başka geliştiricilerin oyunlarına ve hatta dizilere ve sinemalara de çeşitli selamlar gönderiliyor. 2013 yılında PlayStation 3 için çıkmış olan özgün versiyonun içeriğindeki selam göndermeleri mevcut olsa da, geliştirici stüdyo dikkatli oyuncular için birtakım şeylere eklemeler yapmış. Bunlardan bir tanesi de bir oyuncunun gözünden kaçmamış.

The Last of Us Part 1, Dunder Mifflin Göndermesi İçeriyor

NBC kanalında yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesinin olduğu The Office dizisinde yer alan, kurgusal bir kağıt ve ofis materyalleri satış şirketi olan Dunder Mifflin’in ofisi, TikTok kullanıcısı olan rxelei tarafından fark edilmiş. O denli ki aşağıdaki görüntüde da görebileceğiniz üzere rxelei, Part 1 oyunundaki bir yere girdiğinde ortamın biraz tanıdık geldiğinden şüpheleniyor. Sonrasında ise, etrafta birazcık dolandığında da bu yerin Dunder Mifflin’in tekrar yaratılmış hali olduğunu fark ediyor. Aslında ortaya giren dizi kesitleri de bu benzerliği daha da net bir formda gözlerimizin önüne seriyor.

Bu haberimizdeki durum, Naughty Dog stüdyosunun göndermelerinden bir tanesi elbette ve senaryo boyunca ilerler iken kapalı gizli ayrıntılara rastlamak da mümkün oluyor. Bunların elbette ilgili diziyi, sineması ve oyunu yakından takip edenler tarafından daha kolay bir halde tespit edilebildiğini söyleyebiliriz.

The Last of Us Part 1 Hakkında

Cordyceps mantarının yaşattığı büyük felaket ile hem medeniyetin çöküş anı hem de yirmi yıl sonrasını gördüğümüz oyun, insanların da farklı kümeler halinde yaşamak zorunda kaldığı bir dünyada geçiyor. Biz ise bir silah kaçakçısı olan Joel ile Birleşik Devletler boyunca taşımakla yükümlü olduğu Ellie isimli on dört yaşındaki bir kızın başından geçenlere şahit oluyoruz.

Başa dön tuşu