Street Fighter’ın Başında Gördüğümüz Bu Adamlar Aslında Kim?

Street Fighter’ın açılış ekranında karşımıza iki tane adam çıkıyor. Oyun karakterlerine dair bilgilere erişebilsek de bu iki adam hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Ta ki 2016 yılında açıklanana kadar!

Street Fighter 2 oyununun açılış ekranında, sarışın bir adamın esmer bir adama yumruk attığı bir görüntü beliriyordu.

Karakterlere dair özellikleri ise bilmiyorduk. 2016 yılında, Street Fighter 5 Shadaloo’nun raporunda ise ilk kez bu ikiliye dair bilgiler verildi. Bakalım kimmiş bu adamlar?

Soldaki adam Max, sağdaki adam Scott.

street fighter

Açıklamaya göre Scott, artık kendi barını işleten eski bir boksör. Hızlı bir şekilde eğilerek rakibinin saldırılarını kıl payı atlatabilme becerisiyle şehrin serserilerini mağlup ederek ünlü bir sokak dövüşçüsü hâline gelmiş.

oyun

Ayrıca kendisi 191 boyunda, 95 kg ve tırtılları sevmiyor. Hafta sonu ise bir göle gidip levrek avlıyor.

Peki Max kim?

video oyunu

Max, hızı ve tekniğiyle tanınan Afrikalı bir ağır siklet boksörü. Karma dövüş sanatları turnuvalarına katılıyordu ancak problem çıkarmaya meyilli olduğundan katılması yasaklanmış. Kumar oynamayı çok seviyor ve kazancını da bahise yatırıyor.

Bazıları bu ikisinin, ilk Street Fighter’ın NPC rakipleri Mike ve Joe olduğunu varsaymıştı ancak görünen o ki yanlış bir tahminmiş.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

Aduketinden Ken’e Kadar: Çocukluğumuzun Efsane Oyunu Street Fighter Hakkında ‘Ne Günlerdi Be’ Diyerek Yad Edeceğiniz Bilgiler

Oyunların Hangi Platformda Kaç Paraya Satıldığını Gösteren Web Sitesi

Başa dön tuşu