Steam için Önemli Bir Özellik Hayata Geçirildi

Valve tarafından, fiyatsız oyunlarda kolaylık sağlaması ismine, Steam için kıymetli bir özellik hayata geçirildi. Pekala bu özellik nasıl bir kolaylık sağlayacak? Ayrıntılar haberimizde.

Amerika menşeli şirket tarafından Steam mağazası için vakit zaman hem daha rahat kullanım hem de fonksiyonellik ismine yenilikler yapılıyor. Mesela son periyotta, indirme kısmının uygunlaştırılması ve bir oyun için sabit diskinizde ne kadar bir alan açmanızın gerekeceğini kütüphane kısmından görebilmek artık mümkün oluyor.

Yakın bir vakit evvel de mağazanın daha anlaşılır hale getirilebilmesi için fiyatsız oyunların ve içeriklerin elde edilmesi konusunda, aslında oldukça bir müddet evvel atılması gereken bir daha yeni atıldı. Geç olsun, güç olmasın diyelim.

Steam için Kıymetli Bir Özellik Sonunda Hayata Geçti

Bildiğiniz üzere Steam üzerinde fiyatsız olarak çıktığı üzere, muhakkak bir müddetliğine fiyatsız hale getirilen oyunlar da oluyor. Bu oyunları kütüphanenize eklemeyi istediğinizde, direkt suram sürecinin başlamasına neden olan ‘Oyunu Oyna’ düğmesine basmanız gerekiyor. İndirilebilir içerikler kelam konusu olduğunda da, ilgili oldukları oyun otomatik olarak açılıyor. Şayet o anda o oyunu oynamayı istemiyorsanız, bu durum elbette can sıkıcı olabiliyor.

Valve tarafından atılan yeni adım ise, ‘Oyunu Oyna’ düğmesinin yanına bir de ‘Add to Library’ (Kütüphaneye Ekle) düğmesini koymak oldu. Bu sayede, rastgele bir heyetim ekranı yahut oyun ana menüsü ile bakışmak durumunda olmadan, fiyatsız bir içeriği yahut oyunu direkt kütüphanenize ekleyebilmeniz mümkün oluyor.

Açıkçası böylesine büyük ve gereksinim durulan bir özelliğin Steam mağazasına neden oldukça geç bir vakitte eklendiğini merak etmiyor değiliz. Hele de en büyük rakibi olarak görülen Epic Games mağazasında bu özellik epey uzun bir vakittir mevcut iken. Neyse, geç olsun lakin güç olmasın diyelim.

Başa dön tuşu