Resident Evil 4, PlayStation 4 için de Geliyor Mu?

Tokyo Game Show 2022 fuarındaki Capcom sunumunda, müjdeli bir yeni haber geldi. Yeniden üretim Resident Evil 4, PlayStation 4 için de onaylandı. Ne var ki şu an için Xbox One ile ilgili bir şey söylenmiş değil. Ayrıntılar haberimizde.

Uzun bir vakte yayılan söylentilerin akabinde Resident Evil 4, Haziran ayındaki State of Play sırasında duyurulmuştu. Orjinal oyunun özüne sadık kalınacak olup, hem görsellik hem de denetimler açısından çağdaş hale getirileceği söylenmişti.

Dahası ise ana karakterimiz Leon Scott Kennedy tecrübelerinin de getirisi olarak biraz daha korkusuz olacak iken, Las lagas parazitinin yarattığı çılgınlığın denetimindeki insanların tam manasıyla yansıtılabilmesi için de Ganado’lar da yine tasarlanacağı şahsen Direktör Yasuhiro Anpo ve yakın bir vakit evvel Capcom ile yollarını ayıran Üretici Yoshiaki Hirabayashi tarafından söylenmişti.

Bildiğiniz üzere oyun PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için duyurulmuştu. 24 Mart 2023 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Resident Evil 4, yeni jenerasyon sanal gerçeklik aygıtı PlayStation VR2 dayanağıyla de oynanabilecek.

Resident Evil 4, PlayStation 4 için de Geliyor!

Bugün prestijiyle Tokyo Game Show 2022 fuarının başlaması ile Resident Evil 4 hakkında yeni bir bilgi daha geldi. Şirket, TGS 2022 Online Program sunumu sırasında yaptığı açıklama ile PlayStation 4 kullanıcılarını da sevindirdi.

Resident Evil 4 duyurusunun akabinde, bu vakte kadar oyunu eski kuşağa de çıkartabilmenin yolları arıyorlarmış ve en nihayetinde bir halde bulabilmişler. Her ne kadar yalnızca PlayStation 4 onaylanmış olsa da, büyük ihtimalle listeye sonradan Xbox One da eklenecektir. Lakin daha fazla bir şey söylenmiş değil. Merak edilen ayrıntıların önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan yeni Resident Evil Showcase sırasında verileceği belirtildi.

Başa dön tuşu