PS Plus Extra Ağustos 2022 Oyunları Açıklandı

PS Plus Extra Ağustos 2022 oyunları duyuruldu. Birebir vakitte Premium ve Deluxe abonelerinin de erişim sağlayabilecekleri oyunların listesinde, üç adet Yakuza oyunu bulunuyor. Ayrıntılar haberimizde.

Yenilenmiş PS Plus’ın faaliyete geçmesinin akabinde, servis artık ayda iki defa güncelleniyor ve eskiye oranla daha fazla oyun ekleniyor. Haliyle bizler için 2 Ağustos 2022 Salı gününün akabinde, 16 Ağustos 2022 prestijiyle Premium ve Deluxe aboneler için on iki oyun daha eklenmiş olacak.

PS Plus Extra Temmuz 2022 Oyunları Hangileri Olacak?

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan yeni duyuruyla, önümüzdeki hafta içinde erişim sağlayabileceğiniz oyunların listesi şöyle;

 • Bugsnax (PS4 ve PS5)
 • Dead by Daylight (PS4 ve PS5)
 • Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands (PS4)
 • Yakuza 0 (PS4)
 • Yakuza Kiwami (PS4)
 • Yakuza Kiwami 2 (PS4)
 • EVERSPACE (PS4)
 • Metro Exodus (PS4 ve PS5)
 • MONOPOLY Madness (PS4)
 • MONOPOLY Plus (PS4)
 • Trials of Mana (PS4)
 • UNO (PS4)

Bugsnax (PS4 ve PS5)

Young Horses tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanacak olan Bugsnax oyununda, yarı böcek yarı atıştırmalık yaratıkların meskeni olan Snaktooth Adası üzerinde maceraya çıkacaksınız. Kıssaya nazaran bir araştırmacı olan Elizabert Megafig tarafından adaya davet ediliyorsunuz. Ne var ki oraya vardığınız vakit kendisini yerinde bulamıyor ve başına neyin geldiğini, Bugsnax’ın ne olduğunu ve nereden geldiklerini çözmeye çalışıyorsunuz.

Dead by Daylight (PS4 ve PS5)

Behaviour Interactive tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış olan Dead by Daylight, asimetrik çok oyunculu bir hayatta kalma oyunu. Bir tarafta dört kişilik hayatta kalan kümesi ve karşılarında da bir seri katil var. Hayatta kalanların gayesi seri katile yakalanmadan kaçmakken seri katilin emeli ise klasik olarak hayatta kalanları yakalayıp hakkın rahmetine kavuşturmak olacak. Oyun her ne kadar yapısı prestijiyle kooperatif dayanağı sunuyor olsa da başınıza nazaran hareket edebilmek üzere bir seçeneğiniz var.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands (PS4)

Hikayesi bizi Bolivya topraklarına götürecek ve gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu devletini kurmak isteyen Santa Blanca karteli ile karşı karşıya getirecek. Tek başınıza olduğu kadar arkadaşlarınız ile de oynayabileceğiniz kooperatif dayanağının yanı sıra Ghost War ismi altında bir PvP modunun da bulunduğunu söyleyelim.

Yakuza 0 (PS4)

2017 yılında satışa sunulan Yakuza 0 ile kronolojinin en başına dönülmüştü. Kolay bir borç tahsilatı işinde yaşanan aksilik ve amacının öldürülmesi ile kendisini bir anda problemler yumağının içinde bulan Kiryu, gece kulübü sahibi olarak olağan bir hayatı keşfe çıkıyordu.

Yakuza Kiwami (PS4)

Yakuza 0 oyununun yedi yıl sonrasında geçen Yakuza: Kiwami oyununda, Kazuma Kiryu kardeşi Akira Nishikiyama ve çocukluk arkadaşı Yumi’yi korumak için bir hata işvereninin cinayetini üstleniyor. On yıl sonra çıktığında da Akira Nishikiyama değişmiştir ve Yumi de ortalarda yoktur. Klanından da kovulmuş olan Kiryu, kendisini büsbütün değişmiş bir dünyanın içinde buluyor. Eski klanı Tojo’nun kasasından kaybolan on milyar yen nedeniyle bir iç savaş patlak vermişken bütün işaretler ise Haruka Sawamura ismindeki bir kızı işaret etmektedir. Bu noktadan sonra da Haruka Sawamura ve Kazuma Kiryu, karşılığını bulmak istedikleri sorular için amansız bir çabaya girişiyorlar.

Yakuza Kiwami 2 (PS4)

Gerçekleştirilen bir suikast, Tojo Clan ve Omi Alliance ortasındaki bir çatışmanın fitilini ateşlemek üzeredir. Kazuma Kiryu olarak Osaka kentindeki Sotenbori bölgesine gidip, düşman klanlar ortasında sükunet sağlamak durumundasınız. Ne var ki Ryuji Goda, savaşı başlatmak için elinden geleni yapacaktır.

EVERSPACE (PS4)

Oyun, oyuncuları daima değişen ve sürprizlerle dolu mükemmel bir dünyada kuvvetli bir seyahate çıkarıyor. Marifetleriniz, tecrübeniz ve doğaçlama yeteneğiniz daima bir imtihana tabi tutulurken, karşılaştığınız her karakterden çözmeniz gereken muamma hakkında yeni bilgiler alıyor, dahası kendi varlığınız ile ilgili yeni şeyler öğreniyorsunuz.

Metro Exodus (PS4 ve PS5)

Metro: Last Light oyununun bir yıl sonrasında geçen ve Redemption finalini takip eden Metro Exodus, bizleri bir defa daha Artyom rolüne büründürüyor. Mevzu olarak, Aurora isimli bir lokomotif ile Moskova metrosundan kaçmayı başaran ana karakterimiz, eşi Anna ve grup arkadaşları, evvelden Rusya Federasyonu ve Kazakistan Cumhuriyeti olan bölgeler boyunca hayatta kalma gayreti veriyorlar. Güçlü seyahatlerinde sırasında farklı tehlikeler ile burun buruna gelip, bir yandan mutasyona uğramış yaratıklar ve bir yandan da insan düşmanlar ile çatışmalara giriyorlar.

MONOPOLY Madness (PS4)

Sevdiğiniz gayrimenkul ticareti oyununu hiç görmediğiniz bir formda tekrar keşfedin. Bay MONOPOLY tatildeyken yerine süreksiz olarak geçecek birini arıyor! Bay Monopoly’nin yerini almak için kimin kâfi olduğunu görmek ismine gerçek vakitli rekabetçi bir yarışa girmeye hazır olun.

MONOPOLY Plus (PS4)

Bu klasik oyunda, oyun tahtası canlanıyor. Ortadaki 3D kent siz oynarken daima gelişiyor. İlerlemenize reaksiyon verip başarılarınızı kutlayan minyatür bir dünyanız var. Kuralları değiştirip istediğiniz üzere oynayın. Süratli Zarla süratli oyunu yahut 6 Oyun Kuralından birini seçin. Değerli anların fotoğrafını çekip paylaşın. Monopoly PLUS klasik oyunu yesyeni bir düzeye taşıyor.

Trials of Mana (PS4)

Kaderin imtihanlarını atlatmayı husus alan çarpıcı kıssa tekrar hayat buluyor. Macerayı çağdaş vakte ahenk sağlayan grafikleri, karakter seslendirmeleri, yenilenmiş müzikleri ve oyunu bitirdikten sonra karşılaşacağın orijinal kısmıyla deneyimleyebiliyorsunuz Karakterlere düzey atlatma sistemini tekrar ele alan maharet sistemi ve yeni bir karakter sınıfının yanı sıra daha fazla savaş sizi bekleyecek.

UNO (PS4)

Uno artık PlayLink’e geliyor. Birlikte büyüdüğümüz ve en sevdiğimiz efsanevi oyunlardan biri olan UNO’yu mahallî olarak üçe kadar arkadaşınla birlikte oyna! UNO, yeni imajlı sohbet dayanağı ve eğlenceyi katlayan orijinal tema sistemi üzere bir sürü süper bilhassa birlikte geri dönüyor!

Kartları renklerine yahut kıymetlerine nazaran eşle, hareket kartlarını oynayarak gidişatı değiştir. Klasik oyun modunda elindeki kartları herkesten evvel sıfırlamaya çalış yahut Özel Kurallar ile tecrübesini özelleştir, oynadığın her oyun bir evvelkinden farklı olsun!

Ayrıca, yepisyeni markalı temalarla oyuna hareket kat! Daha evvel hiç görmediğin Tema Kartları oyunu oynayış üslubunu sahiden değiştirecek.

Başa dön tuşu