Project CARS Oyunları Satıştan Kaldırılacak

Slightly Mad Studios tarafından yapılan duyuruyla, Project CARS oyunları önümüzdeki ay prestijiyle iki etapta satıştan kaldırılacak. Mevzuya ait ayrıntılar haberimizde sizi bekliyor.

2009 yılında kurulmuş olan Slightly Mad Studios tarafından topluluk fonlaması ile geliştirilmiş olan Project CARS, 2015 yılında satışa sunulmuştu. Birebir yolla geliştirilmiş olan devam niteliğindeki ikinci oyun ise 2017 yılında karşımıza çıkmıştı.

Oyuncular tarafından büyük bir beğeni ile oynanan ve 2015 – 2018 yılları ortasında profesyonel görüntü oyunu turnuvalarında ESL tarafından yer verilmiş olan Project CARS serisinin sonuncusu, bildiğiniz üzere Project CARS 3. Ne var ki yakın bir vakitte, satışta olan tek seri oyunu olma özelliğini taşınmaya başlayacak. Zira, birinci iki oyun yavaş yavaş sona geliyor.

Project CARS Oyunları ile Vedalaşıyoruz

İngiltere menşeli geliştirici tarafından yapılan açıklamayla, yakın bir vakit sonra dolacak olan araç ve pist lisanları neden ile Project CARS ve Project CARS 2 bütün içerikleri ile satıştan kaldırılacak. Biraz daha ayrıntıya inecek olursak, ilk oyun 21 Eylül 2022 ve ikinci oyun da 3 Ekim 2022 tarihi prestijiyle artık dijital mağazalar üzerinden satın alınamaz olacak.

Eğer her iki oyuna da halihazırda sahipseniz, çok oyunculu modları ve indirilebilir içerik paketleri dahil oynamaya problemsiz bir formda devam edebileceksiniz. Değilseniz de Project CARS, PlayStation mağazasında % 60 indirimle 51.60 TL ve Steam mağazasında da % 70 indirim ile 9.60 TL karşılığında satın alınabiliyor.

Açıklamanın son kısmında her vakit en güzel yarış simülasyonu oyunlarını sunmaya odaklandıklarını söyleyen Slightly Mad Studios, yeni projeler ile karşımıza çıkmak için hakikat vaktin gelmesini bekliyormuş.

İngiltere menşeli stüdyo, 2019 yılının Kasım ayı içerisinde, hem Project CARS serisi hem de şimdi duyurulmamış sıradaki projenin hakları ile otuz milyon dolar karşılığında Codemasters tarafından satın alınmıştı. Codemasters ise 2021 yılı içerisinde 1.2 milyar dolar karşılığında Electronic Arts bünyesine katılmıştı. Başka bir deyişle, Slightly Mad Studios’un temel sahibi artık Amerika menşeli yayıncı olmuş oldu.

Başa dön tuşu