PlayStation 5’in Övgü Özelliği Kaldırılacak

2020 yılında satışa sunulmuş olan PlayStation 5, birçok yeni özelliği beraberinde getiriyor. Bunlardan bir tanesi ve birebir vakitte güzel düşünülmüş olanı, başka oyuncular için övgüde bulunabilmek. Ne var ki PlayStation 5’in övgü özelliği yakında geri çekilecek. Pekala Sony neden bu türlü bir karar aldı? Yapılan açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

Çevrimiçi için oyunlarda kullanılan bu özellik sayesinde, mesela kadro arkadaşınız yahut rakip ekipten bir oyuncunun etkileyici bir performans sergilemesi yahut yapılması hakikaten güç olan bir hareketi yapması durumunda bunu övebiliyorsunuz.

Her ne kadar dostça bir rekabet ve karşılıklı düzgün niyet açısından faal bir rol oynayacağı ve nahoş davranışları azaltmaya yönelik olarak düşünülmüş olsa da, bu özellik yakın bir vakitte kaldırılacak. Nedeni ise beklendiği kadar sık kullanılmaması. İşin enteresan yanı şu ki, birden fazla PlayStation 5 kullanıcısının bu özellikten haberi bile yokmuş.

PlayStation 5’in Övgü Özelliği Sonbaharda Kalkacak

Destek sayfasının sona erdirilen PlayStation hizmetlerinin, özelliklerinin ve uygulamalarının listelendiği kısmına, bahsi geçen özellik de eklenmiş. Yandaki artı işaretine bastığımızda ise şöyle bir açıklama ile karşılaşıyoruz;

“2022 sonbaharında, PlayStation 5’teki Övgü özelliği artık desteklenmeyecek. Bu özellik öngördüğümüz kullanım düzeyini görmedi, bu yüzden uğraşımızı tekrar odaklandıracağız. Topluluğumuzu birbirlerine olumlu bildiriler göndermeye devam etmeleri konusunda destekliyoruz.”

Japon teknoloji devi, mevcut kuşak konsolda önerilen aktiviteler, oyun içi rehberler ve bir oyunun makul kısımlarına atlama dahil bir dizi özelliği kullanıcı arayüzüne eklemişti. Ne var ki kimi kullanıcılar bu özellikleri ya gereksiz buldular ya da seçkin olarak kullandılar. Bakalım önümüzdeki vakit zarfında öteki hangi özellikler sonlandırılacak? Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu