PlayStation 5 böyle görünebilir!

Bilindiği üzere Sony merakla beklenen yeni jenerasyon konsolu PlayStation 5’i önümüzdeki günlerde tanıtacak. Şimdi Japon konsol devi net bir tarih vermemiş olsa da genel kanı PS5’in Mart ayı içerisinde tanıtılacağı istikametinde.

PlayStation 5 bu türlü görünebilir!

Hatırlanacağı üzere Microsoft, yeni kuşaktaki konsolu Xbox Series X’i sürpriz bir biçimde tanıtmıştı. Sade bir dizayna sahip olan Xbox Series X bu tarafıyla oyun severlerin reaksiyonunu çekmişti. Pekala PS5 nasıl bir tasarım çizgisine sahip olacak?

Malum şimdiye kadar sızdırılan PS5 fotoğrafları, geliştiricilere gönderilen kitlerden ibaretti. Yani gerçekteki PlayStation 5 bu türlü bir tasarım çizgisiyle gelmeyecek.

Sony’nin sır üzere sakladığı bu tasarım şimdilik bilinmiyor. Lakin YouTube’ta dolaşan bir konsept, oyun severleri cezbetmeyi başarmış durumda. Şimdilik bu konseptin gerçek PS5 ile bir ilgisi olup olmadığı bilinmiyor. Ancak genel kanı konseptin epeyce başarılı göründüğü istikametinde. Dilersiz Sony’nin PlayStation 5 için belirlediği tasarım çizgisi de 3 aşağı 5 üst bu konsept dizaynındaki üzere olur. Dilerseniz bahse bahis bu görüntüye aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu ortada taban not olarak sizlere şunu da hatırlatalım. Sony’nin yıl sonu satışa sunmayı planladığı PlayStation 5, hali hazırda satışta olan tüm PS4 oyunlarıyla da uyumlu olacak. Yani PSN hesabınızda yer alan PS4 oyunlarını, PS5 üzerinde de oynayabileceksiniz.

Başa dön tuşu