Modern Warfare 2, PlayStation ve Steam’de Rekorlar Kırdı

Oyuncuların yeni Call of Duty oyununa ilgisi bir oldukça büyük oldu. Bu zati beta testlerinden net bir halde anlaşılıyordu. Cuma günü çıkmış olan Modern Warfare 2, PlayStation ve Steam mağazalarında rekorlar kırarak başlangıç yaptı. Ayrıntılar haberimizde.

Call of Duty serisinin çıkan her yeni oyunu, hem selefinin ötesine geçiyor hem de rekorları altüst ediyordu. Sledgehammer Games tarafından geliştirilmiş olan Vanguard, her ne kadar genel olarak başarılı bir satış grafiği çizmiş olsa da, genel olarak seleflerinin gerisinde kalmıştı. Hal bu türlü olunca, gözler elbette bir sonraki oyuna çevrilmişti.

Infinity Ward tarafından geliştirilen ve 2019 yılında çıkış yapmış olan Çağdaş Warfare için devam niteliği taşıyan Çağdaş Warfare 2, Activision tarafından Haziran ayında resmi olarak duyurulmuştu. Yapılan çeşitli tanıtımların akabinde, açık beta testi ile PlayStation ve Steam üzerinde ağır ilgi görmüştü ve rekorları altüst etmişti.

Modern Warfare 2, Bomba Üzere Bir Açılış Yaptı

SteamDB sitesi tarafından açıklanan datalara bakılırsa, devam oyunu rekorlar kırmaya devam ediyor. Yıllardan sonra Steam mağazasına dönüş yapan seri, 263.174 eş vakitli oyuncu sayısına ulaştı. Biz bu haberi yazarken, mevcut sayı 177.882 olarak görünüyordu.

Sayfada birebir vakitte Twitch istatistikleri de görünüyor. İki ay kadar evvel 756.341 kişi canlı yayın platformunda oyunu izlemişken, son yirmi dört saatte 425.105 şahsa ulaşılmış. Bu haberi yazdığımız sırada ise 119.387 kişi izliyordu.

PlayStation tarafında ise, Japon teknoloji devinin Twitter hesabı üzerinden Activision ve Infinity Ward stüdyonunun tebrik edildiği bir paylaşımda bulunulmuş. Paylaşımın içeriğinde, hem ön-siparişler hem de birinci gün satışları manasında PlayStation mağazasında serinin genel rekorunun kırıldığı belirtilmiş.

Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 Konusu

2019 yılında çıkmış olan Çağdaş Warfare için devam niteliği taşıyan Çağdaş Warfare 2, Task 141 takımının terörist komplosunu ve Birleşik Devletler’e yönelik saldırıyı etkisiz hale getirmek için Asya, Avrupa ve hem Güney hem de Kuzey Amerika olmak üzere dünyanın dört bir yanına giderek verecekleri çabayı anlatacak. Senaryoda ayrıyeten Meksika Özel Kuvvetler’den Albay Alejandro Vargas ve muhalifler üzere yeni müttefiklerimiz de olacak.

Başa dön tuşu