Logitech’in El Konsolu Görüntüleri Sızdırıldı

Logitech’in el konsolu ile ilgili birinci görüntüle sızdırıldı. Bu yıl içerisinde çıkacağı söylenen ve büyük bir merakla beklenen aygıt nasıl görünüyor? Ayrıntılar haberimizde.

Bu ayın başlarında Logitech ile Tencent tarafından yapılan duyuru ile bir el konsolunun geliştirilme evresinde olduğunu öğrenmiştik. Logitech G Gaming Handheld olarak isimlendirilmiş olan aygıtın Cloud Gaming (Xbox) ve GeForce Now (NVIDIA) üzere servisleri destekleyeceği, haliyle de bu servislerin üzerindeki son teknolojili oyunları oynayabileceğimiz söylenmişti.

Cihazın nasıl bir görünüme sahip olacağı konusunda resmi bir bilgilendirme yapılmamış olsa da, bugün gün içerisinde Evan Bass isimli Twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşım ile aygıtın birinci manzaraları ortaya çıkmıştı. Her ne kadar İsviçre menşeli şirket elini mümkün olabildiğince çabuk tutup DMCA ile bahsi geçen görselleri kaldırtmış olsa da, daha süratli davranan 9to5google sitesi ise tekrardan paylaşıma sundu.

Logitech’in El Konsolu Nasıl Görünüyor?

Öncelikli olarak Google Play logosu ile aygıtın bulut oyunlarına erişiminin yanı sıra, taşınabilir oyunları da çalıştırabileceğini öğrenmiş olduk. Bildiğiniz üzere şirket, rastgele bir Android işletim sistemi takviyesinden bahsetmemişti.

Google Play logosu dışında, GeForce Now, Steam, Google Chrome ve YouTube logolarını görebilmek de mümkün oluyor. Bunun yanı sıra, iki adet Xbox logosu da görebiliyoruz. Bir tanesi Xbox Cloud Gaming iken, oburu de bir ihtimal Game Pass erişimi olabilir. Ne var ki bunun için şimdilik yanlışsız bir iddiada bulunabilmek pek mümkün değil.

Sızan manzaralardan Logitech G Gaming Handheld’deki ekranın ne kadar büyük olduğu tam manasıyla belirli değil fakat bir görsel, sessize alma tuşuyla birlikte microSD kart genişletme yuvası olduğunu gösteriyor.

Logitech’in yeni el konsolu, Qualcomm’un yeni G3x işlemcisini birinci kullananlardan biri olabilir. Geçen yıl duyurulan yeni G3x işlemci, Steam Deck ve Switch gibisi el konsolları için tasarlandı ve en yeni taşınabilir oyunları çalıştırabilen bir Adreno grafik işlemcisine sahip. Şu ana kadar yalnızca G3x’i çalıştıran ve 120 Hz’de çalışabilen 6.65 inç OLED ekranlı bir Razer geliştirici kiti aygıtı görmüştük.

Başa dön tuşu