Konami’den tartışma yaratacak PES 2020 kararı!

Kısa bir müddet öncesinde PES serisinin ismini değiştiren Konami, 2020’de çıkacak oyunlarının içerisinde bayan futbolunun bulunmayacağını resmi olarak duyurdu.

Konami’den tartışma yaratacak PES 2020 kararı!
 

Bazı oyuncular bayan futbolunun yükselişini göz önünde bulundurarak, eFootball PES 2020’de bayan futbolunun yer alacağını düşünmüş lakin durum pek de o denli olmayacak üzere görünüyor. 
 
GameSpot’a konuşan PES Avrupa marka yöneticisi Lennart Bobzien, PES 2020’deki bayanların yeri hakkında şunları söyledi:
 
“Kadınların futbola iştirakini ferdî olarak destekliyorum ve Dünya Kupasını da yakından takip ediyorum. Fakat şimdilik bayan futbolunu eFootball PES 2020’ye entegre etme üzere bir planımız yok.”
 
Bayan futbolunun entegrasyonu hem PES hem de rakibi FIFA için de ilerleyen periyotlarda zaruret haline gelebilir. Gerçekten Bayanlar Dünya Kupası gün geçtikçe tanınan bir aktiflik halini almaya başladı. 

Buna ek olarak Sony Interactive Entertainment, Temmuz ayında PlayStation Plus abonelerine sunacağı fiyatsız PlayStation 4 oyunlarını birinci başta Pro Evolution Soccer 2019 ve Horizon Chase Turbo olarak duyurmuştu.

Fakat oyunların indirmeye açılacağı gün bir son dakika değişikliği ile Pro Evolution Soccer 2019 yerine Detroit: Become Human verileceği açıklanmıştı. Bu bahis hakkında Eurogamer’a konuşan Konami kararın Sony tarafından yapıldığını belirtti.

“Bu karar SIE tarafından verildi bu yüzden sorularınızı lütfen SIE’ye yöneltin.”

Sony’nin Eurogamer’a yaptığı açıklama da şu biçimde oldu:

“Bu ay PS Plus oyun listesinde bir değişiklik yapmaya karar verdik ve Pro Evolution Soccer 2019 yerine Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition’ı sunuyoruz. Bu, şirket olarak verdiğimiz bir karardı ve verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.”
 
Pekala ya siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu