God of War Ragnarök, En Hızlı Satan Birinci Parti Oyun Oldu

Son devirde bir God of War Ragnarök fırtınasıdır esiyor. PlayStation 4 ve PlayStation 5 için 9 Kasım 2022 tarihinde satışa sunulmuş olan devam oyunu, otobüs durakları olsun, metro istasyonları olsun çabucak her yerde karşımıza çıkıyor. Tanıtımları sırasında da epeyce ağır ilgiye maruz kalmış olan God of War Ragnarök, PlayStation tarihinin en süratli satan birinci parti oyunu olma unvanını da eline geçirmiş oldu.

2018 yılında çıkmış olan God of War için devam niteliği taşıyan Ragnarök, dünyanın sona ereceği büyük savaşa hazırlık için Kratos ve Atreus ikilisinin başından geçenleri anlatıyor. Senaryo boyunca diyarların yahut kendilerinin güvenliği ortasında bir karar vermek durumunda olacaklar.

God of War Ragnarök, Rekor ile Başlangıç Yaptı

PlayStation Twitter hesabından yapılan paylaşıma nazaran, 13 Kasım 2022 tarihi prestijiyle sona eren açılış haftasında PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsolları genelinde 5.1 milyon adet ünite satışı gerçekleştirilmiş.

Bu noktada bir karşılaştırma yapmak gerekirse, 2018 yılında çıkan bir evvelki oyun birinci üç günde 3.1 milyon, The Last of Us Part 2 4 milyon ve Marvel’s Spider-Man ise 3.3 milyon ünite satışı görmüştü.

Bunlara ek olarak, açılış haftasında devam oyununun Birleşik Krallık’ta ise Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 ve Elden Ring üzere büyük bombaları dahi geçmiş durumda. Oyunun satışlarında % 82’lik oran PlayStation 5 versiyonu olur iken, PlayStation 5 versiyonu satışlarının da % 12’lik kısmı konsola özel paket ile gerçekleştirilmiş.

Başa dön tuşu