CS:GO Kasa Açılışlarında Rekor Kırıldı!

Counter-Strike 2’nin duyurulmasının ardından CS:GO kasa açılışlarında patlama yaşandı. Verilere göre geçtiğimiz ay toplamda 39,5 milyon kasa açılarak rekor kırıldı.

Valve, geçtiğimiz haftalarda oyun dünyasına bomba gibi bir düşen açıklamayla Counter-Strike 2’nin resmen geleceğini duyurmuştu. Yapılan açıklamada, oyunun CS:GO’ya ücretsiz bir güncelleme olarak yaz aylarında geleceği ifade edilmişti.  İyileştirilmiş haritalar, geliştirilmiş sis bombaları ve tick rate’in ortadan kalkması gibi birçok yenilikle gelecek Counter-Strike 2, şu sıralarda belli oyuncuların katılabildiği sınırlı test sürecindeydi.

Tabii ki bu durum CS:GO’yu da etkilemişti. Geçtiğimiz günlerde, güncellemenin açıklanmasının ardından CS:GO’da oyuncu rekoru kırıldığını görmüştük. Şimdi ise CS:GO’da kutu açılışında bir patlama yaşandığı görüldü.

Mart ayında 39,5 milyon kasa açıldı

CS:GO Case Tracker’ın yayınladığı bir rapora göre, Counter-Strike 2’nin duyurulmasının ardından CS:GO’daki kasa açılışlarında ciddi bir artış yaşandı. Bilindiği üzere Valve, CS:GO’daki envanterin yeni oyuna taşınabileceğini duyurmuştu. İşte bu nedenle de oyuncuların en değerli skinleri toplamaya çalıştığı görüldü.

CS:GO’daki kasaları açmak için belli ücretler karşılığında kasa anahtarları almak gerekiyor. Kasalardan da farklı eşyalar çıkabiliyor. Oyuncular, bunlar arasında nadir de olsa çok değerli şeylerle karşılaşabiliyor.

CS:GO, Counter Strike 2 Sayesinde Oyuncu Rekoru Kırdı (Biz Hariç Herkes Davetli…)

Verilere göre şubat ayında 27,7 milyon CS:GO kasası açılmış ve rekor kırılmıştı. Ancak CS:GO Case Tracker’ın yaptığı hesaplamalar, CS2’nin duyurulduğu mart ayında bu sayının daha da artarak 39,5 milyona çıktığını gösterdi. Bu da yeni bir aylık rekorun kırıldığını ortaya koydu. Bu sayı 2022’nin mart ayında ise 26 milyondu.

Geçen ay gün bazında en çok kasa açılımının ise 23 Mart (CS2’nin tanıtılmasından bir gün sonra) ve 27 Mart tarihlerinde yaşandığı görüldü.

Öte yandan ciddi anlamda gelir elde edildiği de gözlemlendi. Her açılan kasa için 2,50 dolardan yapılan hesaplama,  anahtarların CS:GO için 98 milyon 750 bin dolar civarında brüt gelir oluşturduğunu gösterdi. Tüm bu veriler, önümüzdeki aylarda emekliye ayrılacak CS:GO’nun 11 yıllık hayatının en iyi dönemlerinden birini geçirdiğini ortaya koydu.

Counter-Strike 2’de bizi neler bekliyor?

Counter Strike 2 Geliyor: İşte CS:GO’ya Göre Farkları, Tahmini Sistem Gereksinimleri ve Dahası…

Counter Strike 2 ile Gelen ve Oynayış Şeklinizi Derinden Etkileyecek Yenilikler

Başa dön tuşu