Crash Bandicoot Mobil Oyunu Kapatılıyor

Geliştirici stüdyosu tarafından yapılan duyuru ile Crash Bandicoot taşınabilir oyunu, seneye kapatılacak. Bugün prestijiyle mağazanın kapatıldığı da duyurulmuş iken, mor kristallerinizi kullanmak için iki aydan az bir müddetiniz var. Ayrıntılar haberimizde.

Crash Bandicoot: On the Run, 2020 yılının Nisan ayında yayınlanmıştı. Candy Crush geliştiricisi King tarafından geliştirilen ve bizi Wumpa Island dolaylarına götüren oyunda, çoklu kozmosu yok etmeye çalışan Dr. Cortex ile çabaya giriyorduk. Oynanışta kilit binaları açıyor ve silah mühimmatı oluştururken, ekinleri de toplayarak güçlü serumlar üretiyorduk.

Crash Bandicoot Taşınabilir Oyunu, Yolun Sonuna Geliyor

Yaşanan yeni gelişme ile oyunun sunucularının 16 Şubat 2023 tarihinde kapatılacağı duyuruldu. Bahsi geçen duyuru, toplumsal medya hesapları üzerinden yapıldı.

“Crash hayranları, binbir zahmetle sizi Crash Bandicoot: On the Run hizmetini 16 Şubat 2023’te kapatacağımız konusunda bilgilendiriyoruz.

Bu tarihte sunucular kapatılacak ve oyun artık oynanamayacak.

19 Aralık 2022’den itibaren tüm uygulama içi satın alımlar kapatılacak. Yapılan satın alımlar için, alakalı mor kristalleri oyun içinde kullanmak için 16 Şubat 2023’e kadar vaktiniz var.”

Aslında bu duyurunun yapılacağı da bir nevi bekleniyor üzereydi. Zira, bu ayın başlarında oyunun Google Play Store ve App Store mağazalarından sessizce kaldırıldığına dair raporlar ortaya çıkmıştı. Her ne kadar Crash Bandicoot: On the Run tüketici dayanak takımı süreksiz bir sorun olduğunu belirtmişlerdi.

Bu duyuru elbette toplumsal medyada yansılara neden oldu. Mesela bir kullanıcı oyunu bitirdiğini ve uzun vakittir yeni kısımların gelmesini beklediğini söyler iken, diğer bir kullanıcı ise bu taşınabilir para tuzağına baht veren her bir Crash hayranı için tokat oldu halinde bir yorumda bulunmuş.

Bir mühlet evvel yeni özelliklerin ve adaların üzerindeki çalışmalara son dokunuşların gerçekleştirildiği ve yakın bir vakit içerisinde oyuncuların beğenisine sunulacağı söylenmişti. Ne var ki artık hepsi de sona ermiş oldu.

Başa dön tuşu