Coachella Festivali, Fortnite’a da Geliyor!

En popüler sanatçıların sahne aldığı, bilet fiyatlarıyla sadece belli bir kesme hitap eden ve dünyanın en popüler festivali Coachella, Fortnite’a geliyor.

Dört arkadaşınızla dünyayı kurtarmaya çalıştığınız bir oyun olarak çıkış yapan Fortnite, battle-royale moduyla oyun dünyasını fethetmişti. Fakat oyun bugün kimsenin hayal edemeyeceği noktalara erişti, konserler ve film etkinliklerine dahi ev sahipliği yapmaya başladı.

Oyuncuların kendi oyun modlarını kurduğu bir sandbox platformuna dönüşen Fortnite, bugün büyük bir etkinlik haberiyle daha gündeme geldi. Dünyanın en popüler festivallerinden Coachella, kendisine özel geliştirilen dünya ile Fortnite’da boy gösterecek.

Coachella Adası, Fortnite’a geliyor:

fortnite coachella

Bugün başlayacak Coachella festivaliyle eş zamanlı olarak Fortnite da Coachella Adası’na ev sahipliği yapacak. Alliance Studios tarafından geliştirilen ada, sanal alışveriş çadırına, bir Sanat Parkı’na, dağlık alanlara ve Fortnite topluluğunun bir önceki festivalde oluşturduğu çokça sevilen yapılarının sergisine yer verecek.

coachella

Ayrıca ada içinde mini oyunlar ve görevlere de yer verilecek. Oyuncular, Icon Radio adlı radyo istasyonu ile Coachella’da sahne alacak sanatçıların şarkılarını da dinleyebilecek.

coachella

Adanın yanı sıra Fortnite, mağazasında Coachella temalı iki yeni kıyafet de satmaya başlayacak. “Sunset Alto” ve “Desert Dawn Lyric” adlı kıyafetler, oyunun mağazasında satın alınmayı bekleyecek.

coachella

14 Nisan 22.00’dan itibaren oynanabilir olacak. Coachella Adası’na erişmek için oyunun ‘Epic’in Seçimleri’ bölümünü kullanabilir, ayrıca “5449-4207-12803” koduyla adaya doğrudan erişebilirsiniz.

Herkes Counter Strike 2’yi Konuşurken… Epic Games, Unreal Engine’in Yeni Sürümünü Tanıttı!

Kaynak :
https://techcrunch.com/2023/04/13/fortnite-players-are-getting-a-new-coachella-themed-destination/

Başa dön tuşu