Assassin’s Creed Mirage, Cin İçerecekmiş

Assassin’s Creed Mirage Öykü Direktörü Sarah Beaulieu tarafından söylenene nazaran, yeni oyunda Arap ve Müslüman kültürünün derinliklerine inilecek ve haliyle cinler de olacakmış. Açıklamanın ayrıntıları ise haberimizde.

2017 yılında çıkmış olan Origins ile başlamış olan üçlemenin akabinde özüne dönüş yapacak olan Assassin’s Creed serisi, bizi bu kez Bağdat kentine götürecek. Hem adalet hem de başındaki sorulara yanıt arar iken, Hidden Ones örgütü ile yollarının kesişmesinin akabinde hayatı bütünüyle değişen Basim Ibn Ishaq rolünde olacağız.

Assassin’s Creed Mirage, Cinli Olacak!

Önümüzdeki sene çıkması beklenen oyun, PC (Epic Games Store ve Ubisoft Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştiriliyor. Yaşanan sızıntıların akabinde 10 Eylül 2022 tarihindeki Ubisoft Forward sırasında duyurulmuş olan oyun için yayınlanan birinci fragmanda, 3:30 noktasında karanlık ve uhrevi bir varlığı görmüştük.

Bu varlık ile ilgili olarak birçok söylenti ortaya atılmıştı. Mesela bir tanesi, bunun Loki’nin ruhunun somut hali olabileceği istikametinde bir varsayımda bulunmuş: “Benim teorim, Basim’in kültürel mitleri vasıtasıyla görülen Loki.” Bir öbür kullanıcı ise bahsi geçen varlığın Loki’nin dirilme protokolündeki bir data bozulması olduğunu düşündüğünü yazmış.

Ne var ki Assassin’s Creed Mirage Öykü Direktörü Sarah Beaulieu, bu teorilerin yakından uzaktan alakası olmadığını açıkladığı bir Twitter paylaşımında bulundu. Fragman görülen varlığın ecinni olduğunu söyledi ve cin olduğunu, Arapça sözcük kullandıklarını kelamlarına ekledi. Dahası ise yakın bir vakitte kendisi ile tanışacakmışız.

Henüz net bir çıkış tarihi olmayan yeni oyun, bu vakte kadar olan en çeşitli silahlar ile kesintisiz parkur sistemini de sunacak. Senaryo boyunca Assassin ofislerine uğrayacak, değerli ipuçlarını toplayacak ve amaçlarımızı ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Bağdat’ta geçecek olan yeni oyunda dört farklı bölge bulunacak iken, genel olarak kent kalabalık ve canlı olacak ve yapay zeka karakterler de her hareketimize tepki gösterecekler.

Halihazırda ön-sipariş ile satın alabildiğiniz oyunu çıkışından evvel alırsanız, Forty Thieves yan vazifesi armağanınız olacak. Bunun yanı sıra, perakendeciye özel mükafatların olacağı da söyleniyor. Ne var ki bunlar için bir açıklama yapılmış değil.

Başa dön tuşu