Armored Core 6, Zorluğuyla Bizi Kanser Etmeyecekmiş

Söz konusu FromSoftware olunca, geliştirdiği oyunların zorluğu ortada. Hal bu türlü olunca, yeni Armored Core için de emsal bir niyet oluşmuş olabilir. Lakin stüdyodan Soulsborne şekli öbür bir oyun üzere beklemeyin. Armored Core 6, bizi kanser edecek zorlukta bir oyun daha olmayacakmış.

Önümüzdeki sene satışa sunulması beklenen altıncı Armored Core oyunu, The Game Awards 2022 gösterisinde duyurulmuştu. PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan devam oyunu için konusu haricinde pek bir bilgi paylaşılmamıştı. Yakın bir vakit evvel IGN tarafından yapılan röportajda konuşan FromSoftware lideri Hidetaka Miyazaki ve direktör Masaru Yamamura, Armored Core 6: Fires of Rubicon ile ilgili birtakım ayrıntıları ortaya çıkarttılar.

Yeni Armored Core 6 Ayrıntıları Geliyor

Bizlere bir açık dünyanın sunulmayacağı devam oyunu, selefleriyle de rastgele bir irtibat içermeyecek. Başka bir deyişle, direkt altıncı oyun ile seriye giriş yapabileceksiniz. Bunlara ek olarak, Soulsborne tipi bir zorluk ile karşılaşmayacak olsak da, vazifelere, düşman tiplerine ve dev robotumuzu bir ortaya getiriş biçimimize nazaran zorluğun değişebileceği söylenmiş.

Miyazaki tarafından belirlene nazaran devam oyununun ana tarafı, geçmişe dönüp de serinin çekirdek konseptine ve özel yapan taraflarına düzgün bir bakış atılarak belirlenmiş. Bu bağlamda da montaj istikametini kullanmak, robotumuzu bir montajlamamız, özelleştirmemiz ve sonrasında da her bir parçayı ayarlayabileceğimiz yüksek düzeyde denetim sahibi olmamız istenmiş. Bu iki çekirdek konseptin çağdaş etrafta tekrar ele alınmış.

Serinin yeni oyunu, külliyen tek kişilik kıssa modu ve misyon tabanlı olacakmış. Her bir misyondan döndükten sonra da ana merkeze dönecek ve bir sonraki misyona çıkmadan evvel yeni kesimler alabilecek ve robotumuza takabilecekmişiz.

Armored Core 6 direktörü Masaru Yamamura ise saldırganca oynamanın ödüllendirileceğini, lakin bunun direktörlüğünü yaptığı bir öteki oyun olan Sekiro: Shadows Die Twice üzere olmayacağını lisana getirdi. Son derece güçlü olan düşmanların duruşunu, vuruş gücümüz ile kırabilmek ve kritik hasarlar verebilmek mümkün olacakmış.

Başa dön tuşu