A Plague Tale: Requiem Genel Bakış Fragmanı Yayınlandı

Bugün, geliştirici ve yayıncı tarafından A Plague Tale: Requiem genel bakış fragmanı yayınlandı. Araştırma, çatışma ve öykü üzere mevzulara değinilen fragmanı kaçırmamanızı öneriyoruz. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz yılın Xbox & Bethesda Showcase sunumunda duyurulmuş olan A Plague Tale: Requiem, 18 Ekim 2022 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak. Birinci oyunun birkaç yıl sonrasında devam edilecek olan ikinci oyunda, Amicia ve Hugo ikilisinin güneyin ücra köşelerindeki yeni bölgelere ve canlı kentlere seyahatini gösterecek. Burada yeni bir hayata başlama teşebbüsünde bulunmak isteyen kardeşlerin hayatı, Hugo’nun güçlerinin bir defa daha uyanması ve ortalığı yakıp yıkan sıçan dalgasının da geri dönüşü ile tekrar bir kabusa dönecek.

İlk oyunda olduğu üzere tekrardan kaçmak durumunda kalan ikili, Hugo’nun hayalinde gördüğü ve aradıkları tedavinin bulunduğuna inandıkları adaya gerçek gitmek için yola çıkıyorlar. Bugün Focus Entertainment ve Asobo Studio, A Plague Tale: Requiem için oynanışa bir genel bakış fragmanı yayınladılar.

A Plague Tale: Requiem Genel Bakış Fragmanı Detayları

Temmuz ayı içerisinde yapılan gösterim ile oynanış yapısı hakkında hayli bir bilgi sahibi olmuştuk. Mesela Hugo artık özel yeteneği ile düşmanların yerlerini duvarların gerisinden testi edebilecek. Bunun yanı sıra, tatar yayı da kullanabiliyor, düşmanlarımızı arttan gizlice yahut uygun bir zamanlama ile karşıdan saldırarak yahut sıçan sürülerini yöneterek ortadan kaldırabiliyoruz. Elbette birinci oyundaki sapanımız da tekrar yanımızda olacak.

Oyun Direktörü Kevin Choteau, düşmanlarımızın artık şiddete daha çok eğilimli ve sağlarının sollarının muhakkak olmayacağını söylüyor. Bununla birlikte, her bir duruma farklı tepki göstereceklerinden ve ana karakterimizin hareketlerine ahenk sağlayabileceklerinden de bahsediliyor.

Oynanış sırasında, çevresel faktörlerin farklı fırsatları karşımıza çıkartacağına da dikkat çekilmiş. Mesela uzun çimenlerin yanıcı olduklarını ve düşmanlarımıza katran dolu çanakları fırlatabildiğimizi de görmüştük. Ayrıyeten tercihen kapalı saklı ilerleyebilecek, bıçak ile yakın aralı çatışmalara girebileceğiz. Başka bir deyişle, Birinci oyuna oranla, devam oyununda düşmanlarımızı bertaraf edeceğimiz fazlaca seçeneğimiz olacak. Haliyle çatışmalar kısa müddette tekrara düşmeyecek.

PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için 18 Ekim 2022 tarihinde satışa sunulacak olan A Plague Tale: Requiem, birinci günden Game Pass abonelerinin de erişimine açık olacak.

Başa dön tuşu