A Killer Paradox

Yönetmen ‘Lee Chang Hee’den bir başka en iyi gerilim filmi daha bekliyordum; Gerilim/Gizem/Aksiyon Webtoon uyarlaması + şu sıralar trend olan en iyi oyuncu kadrosu kombinasyonu, aynı zamanda olay örgüsü için Choi Woo-shik ve Son Suk gibi oyuncular da rol alıyor. Her şey çok iyi başladı; bir kişi kazara başka bir kişiyi öldürdü ama şans eseri kurtuldu. Merakım arttı, bakalım bundan sonra ne olacak ama beşinci bölümden sonra tamamen çöktü. Senaryosu iyi olmasına rağmen hikaye anlatımı ve anlatımı dağınık olması bazen kafamı karıştırdı. Kız öğrenci intihar hikayesi başladıktan sonra dramanın ilerlemesi hızlanır. Evet, bakalım bu sefer hukuk ve ihtiyatlılığı eşit şekilde tanımlamak veya hukuk ve ihtiyatlılığa verilecek mükemmel cevabı haklı çıkarmak için bir sonraki davalarında neler ortaya koyacaklarını bekledim. Ancak bu hikaye sona erdiğinde, heyecan verici unsurların veya bir sonraki vaka kurgusunun eksikliğiyle dramanın başladığı yer burasıdır.

Olay örgüsü kurgusu: –

Polisiye gerilim türü için suç vakaları, gerilim deneyimi için iyi bir sonuç vermek açısından çok önemlidir; neden öldürdükleri, motivasyonlarının ne olduğu ve en önemlisi bunları çözerek soruşturmanın baştan sona nasıl geliştiği gibi. ve katile nasıl ulaştıklarını, ancak bu dizide zayıf davaları, zayıf soruşturma düzenekleri vardı ve vakaları ne kadar çabuk çözdüklerine şaşırdım. Evet 8 bölümlük bir dizi ama bu durumda küçük vakaların arka planını vererek büyük vaka soruşturmasına odaklanırlarsa güzel bir gerilim filmi olur. Güney Kore Dizileri İzle denildiğinde akla gelen dizilerden olmayı başarmıştır.

Olay örgüsünde bir değişiklik, bir kurgu eserine, hikayenin beklenen yönünü veya sonucunu kökten değiştiren veya olay örgüsünde önceki olaylara yeni ve şaşırtıcı bir ışık tutan veya kişinin dramını gösteren bazı yeni unsurları getiren, üst düzey bir darma/sinema özelliğidir. /film sonu, yavaş doruk öncesi eps’leri izledikten sonra, ne tür bir olay örgüsü yerleştirdiklerini izlemek beni heyecanlandırıyor, ancak olay örgüsünde bir değişiklik ortaya çıktığında, bunun zayıf bir yazı mı yoksa zayıf bir olay örgüsü mü olduğunu anlamadım.

Dramanın zayıf noktaları:

• Dağınık hikaye anlatımı/anlatımı
• Daha az gerilim unsurları
• aceleye getirilmiş suç vakalarının çözülmesi
• olay örgüsünde boşluklar
• gerilim yaratmada başarısız

Drama Güçlü noktalar :

• Oyunculuk
• Son Suk, Choi Woo Shik karakterizasyon şarkısı
• Görüntü yönetmeni
• Senaryo

Yazar daha gerilimli/sıkı bir senaryo vermekte başarısız oldu ve yönetmen de gerilim unsurlarını kullanarak diziden en iyi çıkışı elde edemedi, ama bu dizide hoşuma giden ve iyi olan şey Choi Woo Shik, Son Suk’un oyunculuğu. ve ayrıca son bölümde Lee Hee Jun bu üçlüden harika bir performans sergiledi. Özellikle de ihmal edilmiş bir çocuk ve hukuk ve adalet için çalışan bir polis olarak Son Suk, iyi bir performansa sahip. Choi Woo Shik’in karakterizasyonu benim için biraz tatmin edici değil; aslında sıradan bir öğrenci ve maskesiz karanlık bir kanun kaçağı olarak iyi bir performans sergiledi. Ancak bu sefer güçlü bir karakterizasyon yok ya da The Witch gibi bir gerilimde ondan daha kaba bir karakterizasyon bekliyorum. Cinayetlerini haklı çıkardıktan sonra onun için bir karakter gelişimi olmadı ve son bölümlerde yan karakter haline geldi. Bu noktada Yazar ve Yönetmen potansiyelini tam olarak kullanamadı. Evet, olay örgüsü harika görünüyor ama yalnızca yazar uyarlamayı daha fazla cilaladığında dikkat çekiyor. A Killer Paradox İzle diye aratan kullanıcılar keyifli vakit geçirebilir.

Yönetmenlik ve Diğer Bölümler: –

Yönetmenin “Lee Chang Hee” çalışmalarını beğeniyorum. Daha önceki çalışmaları olan “Cehennemden Gelen Fırtına” ve “Kaybolan Fırtına”yı izledim. Her ikisi de iyi polisiye gerilim filmleri. Onun bu çalışmaları açıkça heyecan verici unsurlara işaret ediyor. ama konu Killer Paradox’a gelince bu sefer başarısız olmuş gibi görünüyor ama bazı bölümlerde damgasını vurmuş.Gerilim

gizemleri için arka plan müziği çok önemli;fon müziğinin bazı sahneleri kurtardığı zamanlar oluyor.Doğru eklemek önemli. İzleyicinin kafasını karıştırmamak için gerilim dolu sahnelerin arka planında sesler ve müzik var ancak bazı ep’ler dışında arka plan skorunun doğru anı yok.
Sinematografi iyi, özellikle bazı ağır çekim çekimler mükemmel !!

Başa dön tuşu